O seriálu

Seriál Čechovi je správně nazýván „Český Dallas“. Autor scénáře, producent a režisér Tomáš Magnusek se tou původní, americkou rodinou ságou inspiroval. Tématem se zabýval od svých 14 let. A jako teenager si z lega stavěl dům a jednotlivé postavičky a rozehrával s nimi příběhy mýdlové opery. Postupně se tím příběhem propracovával a v letech, kdy se začal věnovat filmařině a měl za sebou první filmy a seriál, si Magnusek řekl, že jednou natočí přesně takový seriál, který ale bude v českých podmínkách a s českými problémy čtyřgenerační podnikatelské rodiny žijící v jednom domě…


ZE ŽIVOTA

A povedlo se! Čechovi jsou tady! Čechovi, to není jen sled situací, které mnozí z nás reálně prožívají, ale je to seriál, který má přiblížit faktické situace, které dobře znají ti, kteří se byznysu věnují řadu let a jistě se v tom mnozí i poznají. V 13 dílech nového českého seriálu, který je také herecky velmi zajímavě obsazen, jsou zaznamenány situace, jenž vycházejí z reálných událostí, zážitků, prožitků a situací.


PODNIKATEL A PODNIKATEL

„Chtěl jsem, abychom v tom příběhu zbořili trochu ten mýtus, že co ´podnikatel, to zloděj a podvodník´, a že skutečně je tu celá řada skvělých byznysmenů, kteří pracují dvanáct šestnáct hodin denně, zaměstnávají desítky lidí a i když vydělávají miliony korun, další investují. A že si rozhodně nežijí jen ten život pod palmami a v luxusních bourácích a netráví čas „shopováním v Pařížské“. Ale že jsou to normální lidé s normálními radostmi a starostmi…,“ uvedl Tomáš Magnusek.


VAROVÁNÍ

Ten také tak trochu varuje, že seriál je natočen v rámci takzvaného „civilního herectví“, tedy i s někdy peprnými slovními výrazy, protože je přesvědčen, že proto, aby byl příběh uvěřitelný, musí být divákovi blízký se vším, co dnešní život přináší.


O CO JDE?

A jak že základní dějová linka Čechových vypadá? „Dnes už sedmdesátiletý otec, hlava rodiny, kterého hraje Miloslav Mejzlík založil krátce po revoluci firmu, kterou by chtěl nyní předat některému ze svých tří dětí. To se ale nedaří. A do toho je tam nejstarší členka rodu, matka, tu hraje skvělá Libuška Švormová, a do toho další členové rodiny a další postavy…  popsal dějovou linku Tomáš Magnusek. Ten nejenže seriál napsal, produkoval, režíroval a zaplatil, ale také v něm ztvárnil jednu z rolí, která je ale veskrze negativní….


KDE SE TOČILO?

Hlavní lokací pro rodinnou vilu Čechovi je vila Viktorka – dům v Babiččině údolí, v Ratibořicích, kde je i penzion a známé Herecké muzeum. Ostatní lokace vznikaly ve Východočeském kraji, rodišti Tomáše Magnuska.